Виробничо-коммерцiйне оцiночне агентство "Iнт-Рейтинг"
   Рейтинги брендiв    Iнтерактивне опитування    Список архiвних патентiв   

РЕЙТИНГИ ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ

МЕТА ТА ПОТРЕБА РЕЙТИНГУВАННЯ ОБ'ЄКТІВ ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ


У період існування командно-адміністративних методів керування в СРСР діяли наступні принципи використання результатів науково-технічної діяльності:
1) права на всі результати інтелектуальної діяльності фактично  належали одному власникові – державі;
2)  результати інтелектуальної діяльності були виключені із внутрішнього господарського обігу, не розглядалися як товар і тому не мали вартісної оцінки й не ставилися на бухгалтерський облік як майно підприємства;
3) підприємства науково-технічної сфери діяльності існували в основному за рахунок прямого фінансування, відповідали, насамперед, за виконання фінансового плану  й майже не залежали від якості створеного інтелектуального продукту та ефективності його використання у матеріальному виробництві.
 
Говорячи про бухгалтерський облік, підкреслимо, що згідно Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження типових форм первинного обліку об'єктів права інтелектуальної власності в складі нематеріальних активів» №732 від 22.11.2004р. введення в господарський обіг об'єкта права інтелектуальної власності здійснюється на підставі акту введення в господарський обіг об'єкта права інтелектуальної власності. Документом, що підтверджує вартість об'єкта права інтелектуальної власності - є акт оцінки. Оцінка інтелектуальної власності повинна бути проведена згідно вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» і Постанови Кабінету Міністрів України №1440 від 10.09.2003р.
 
Збір, аналіз і систематизацію даних щодо комерційних умов укладених ліцензійних та інших договорів на передачу об'єктів промислової власності на міжнародному та внутрішньому ринках здійснюють по галузевому принципу і на цій основі створюють бази даних.

Для оцінки значимості винаходів та розрахунку  прибутку від їхнього використання застосовуються коефіцієнт досягнутого результату (
К1 ), коефіцієнт складності вирішеного технічного завдання (К2 ), коефіцієнт новизни (К3 ). Згідно Методичного посібника Інформаційно-видавничого центру Російського агентства по патентах і товарних знаках (М.: ИНИЦ Роспатента,2000.-92с.) «Порядок обліку та рекомендації щодо вартісної оцінки об'єктів інтелектуальної власності» (автори Н.С.Орлова, Г.В.Бромберг, Г.М.Соловйова.),  частка прибутку, що припадає на використовувані в об'єкті (продукції) винахід (корисну модель), розраховується як добуток трьох коефіцієнтів:  К1 х К2 х К3 .
«Частка прибутку, що припадає на використовуване в продукті (способі) винаходу, розраховується як добуток трьох коефіцієнтів:
ДП =  К1 х К2 х К3 .,
де ДП - прибуток від використання винаходу.
 Частка визначається, як правило,  експертним шляхом і звичайно становить 10-35% від загальної маси прибутку від використання матеріального об'єкта техніки (продукції), у якому (або в його частині якого) втілений об'єкт інтелектуальної влас-ності»*.      

Дана сторінка сайту «Інт-Рейтинг» - це крок для створення національної української бази даних  для оцінки значимості винаходів (корисних моделей), зареєстрованих в Укрпатенті.
 
------------------------------------------------------ 
* Н.Ю.Пузыня  «Оцінка інтелектуальної власності і нематеріальних активів». Навчальний посібник. ЗАТ Видавничий будинок  «ПИТЕР», 2004. - 352с.
            Rambler's Top100
         
Про компанiю
Послуги
Нова послуга для страхового ринку
Iнтернет-шпаргалки по оцiнцi
Iнформацiя
Партнери i замовники
Дошка об'яв
Рейтингування
Рейтинги промислової власностi
 
Оцiнка iнтелектуальної
власностi

Вашого бiзнесу
01001 Україна м.Київ вул.Костянтинівська 2А, офіс 412
8(044) 205 7342
e-mail office@intrating.com.ua
Design and development by
TMSoft 2006